Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Bactroban krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bactroban pomad fiyatı 2023

Bactroban krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bactroban pomad fiyatı 2023

admin admin - - 4 dk okuma süresi
18 0

Bactroban bakteriyel Cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için yalnızca Cilt üzerinde kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir. Şimdilerde Fazla araştırılan ve herkes tarafından merak edilen Bactroban kremle ilgili bütün soruları sizler için yanıtlıyoruz.

Bactroban tırnak batması ve Ufak yırtıklar, dikişli yaralar, yaralanma yahut yaralanmalardan kaynaklanan çatlak yahut sıyrıklar üzere Cilt lezyonlarının yanı Dizi apseler, çıbanlar, iltihaplı akneler, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonları üzere Cilt lezyonlarını lokal olarak tedavi etmek için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç ak bir merhemdir ve eczanelerde 15 ve 30 gramlık tüplerde satılmaktadır.

Bactroban Krem İçeriği

 • Etken maddesi: Muapirosin (kalsiyum olarak yer alır)
 • Yardımcı unsurları: Saf su, benzil alkol, setil akol, strearil alkol, fenoksietanol, setomakrogol 1000, likid parafin, ksantangum

Bakterilerin ciltte üremesini engelleyen antibiyotik bir kremdir. Dikişli yaralar, çıbanlar, iltihaplı akne (sivilce), kıl kökü iltihabı, çatlak yahut sıyrıklar ve apseler üzere yaraların güzelleşmesinde, yaralanma ve yaralanmalardan kaynaklanan yara enfeksiyonlarında kullanılır.

Bactroban Krem İçeriği

 • Abse, çıban, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı ve yara enfeksiyonun topikal tedavisinde kullanılır.
 • Tırnak batması üzere ayak parmakları tırnağı etrafında oluşan iltihabın kurutulmasına yardım eder.
 • Burun ameliyatı yahut burun estetiği sonrası burun içi enfeksiyonu engelleyerek yara güzelleşmesine katkı sağlamak için kullanılır.
 • Lazer epilasyon uygulamaları sonrası cildin enfeksiyon kapmasını önlemek hedefiyle önleyici ve tedavi edici olarak uygulanabilir.

Bactroban krem eczane dışında satılmaz. Reçete ile alındığında ise devlet tarafından ödenir.

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

BACTROBAN KREM TIRNAK BATMASINDA KULLANILIR MI?

Bactroban tırnak batması durumlarında hekimlerin reçete etmekten çekinmediği krem olarak bilinen Bactroban krem, tırnak batmasının yaşandığı parmak etrafında iltihaplı yaraya sürülerek ağrıyı ve şişliği hafifletebilir.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

Bactroban kremin uygulanacağı bölgeyi temizleyin ve ince bir katman halinde bölgeye sürün. Göz ve dudak etrafı hariç, günde 3 sefer bölgeye sürülerek bactroban krem kullanılabilir. 10 gün boyunca kullanılır ve bu süreçten sonra kullanılmaz.

BACTROBAN KREM NASIL KULLANILIR?

BACTROBAN KREM FİYATI NEDİR?

15 gramlık bu kremin şimdiki fiyatı 55.52 ​TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan Fazla Çok söyleyen eczanelerden alım yapmayın. nihayet kullanma tarihine nazaran kullanın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir