Zayıflamak için yaş hurma mı kuru hurma mı? Hurma ile zayıflama

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bol lifli yapısı ile kilo vermede son derece kolaylık sağlayan hurma, hem düşük kalorili hem de tok tutucudur. Sıhhat açısından da faydalı olan hurma ile nasıl kilo verebileceğinizi sizler için derledik. Pekala hurma ile diyet yapmanın püf noktaları neler? Kilo verdiren hurma diyeti nasıl yapılır? İşte hurmanın inanılmaz zayıflatıcı tesiri…

Kuran-ı Kerim’de pek çok müddette ismi geçen hurma, insan sıhhati açısından son derece faydalı bir meyvedir. Doğum sancılarını giderme, kabızlık tedbire üzere çeşitli rahatsızlıklara ilaç üzere gelen hurma yalnızca sıhhat açısından değil kilo vermede de epeyce tesirlidir. Zayıflama kürlerinin en meşhurları ortasında yer alan hurma ve yoğurt diyetinin haricinde tek başına tüketildiği vakit bile inanılmaz yararı bulunuyor. İçerisindeki bol lif, bağırsakları hareketlendirerek kansere karşı esirgeyici ve metabolizma hızlandırıcıdır. Pekala hurma yiyerek nasıl kilo verilir? İşte cevabı…

HURMA İLE NASIL ZAYIFLANIR?

Sabah, öğle ve akşam yemeklerine başlamadan bir saat evvel üç hurma yemenin iştah kestiği, gün uzunluğu açlık hissettirmediği ve bağırsak hareketlerini hızlandırdığı bilinmektedir. Bol lif kaynağı olan hurma, metabolizmanın gün içerisinde daha süratli çalışmasına yardımcı olarak sindirimi kolaylaştırdığı da bilinmektedir.

İPEK TUZCUOĞLU HURMA YİYEREK ZAYIFLADI!

Son vakitlerde verdiği kilolarla dikkatleri üzerine çeken İpek Tuzcuoğlu, 1 ay kadar bir müddette 6 kilo birden verdi. Organik olmayan besinleri tüketmekten uzak durduğunu açıklayan Tuzcuoğlu, günde yarım kilo hurma yediğini ve bol ölçüde su içtiğini açıkladı.

Her gün dokuz saat, dokuz dakika uyuyarak dinç kalmayı tercih eden ünlü oyuncu, arkadaşlarının ihtarıyla nizamlı olarak tartıldığını belirtti. 

YAŞ HURMA MI YOKSA KURU HURMA MI ZAYIFLATIR?

Arabistan’da yetişen ve Ramazan sofralarımızın olmazsa olmazı olan hurma, içerisindeki demir minerali ve potasyum sayesinde metabolizma suratı artar. Bol lifli yapıdan ibaret olan yaş hurmanın 100 gramı yaklaşık 65 kcal bedeli vardır. Yaş hurmanın kalorisi kuru hurmaya nazaran, yarı yarıya daha azdır. Şayet hurma ile kilo vermek istiyorsanız, yaş olanlarını tercih etmelisiniz. Öğünlerinizde yemekten 40 dakika evvel 4 adet hurma yerseniz iştahınız fark edilir derecede kapanacaktır.

HURMAYI YOĞURTLA BİR ARADA TÜKETİRSENİZ…

Her gün 21 tane hurma yiyip, öğün sıralarında yağsız yoğurt yemeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Hurma ve yoğurt haricinde bol ölçüde sıvı tüketmeniz önerilmektedir. Böylece 1 haftada 5 kilo birden verebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir