Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığının belirtileri nelerdir?

Anne Sağlığı, Anne ve Bebek, Bebek, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı, Doğum, Hamilelik, Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Ünlü müzikçi Britney Spears, toplumsal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üzerine hastalık merak konusu olmaya başlandı. Pekala Ünlü müzikçi Britney Spears’ın geçirmiş olduğu Victoria hastalığı nedir? Victoria hastalığı tedavisi Mevcut mı? İşte hastalık hakkında merak edilen ayrıntılar…

Dünya ömrünün değişmesiyle Birlikte birçok hastalıklar gün yüzüne çıkmaya başladı. İnsanlık tarihinin en bulaşıcı ve öldürücü hastalıklarıyla karşı karşıya kalındı. Tıp, antibiyotikler ve aşıların gelişmesi sayesinde, nihayet 150 yılda hastalıkların yayılması konusunda Denetim altına alınma ve tedavi etmede Değerli yollar kat edildi. Bununla Bir arada gün yüzüne çıkan ve popülasyona tekrar uğrayan enfeksiyonlar ve Kamu sıhhati sıkıntılarına neden olan virüsler hala bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı sanatçı Britney Spears’in sosyal medya hesabından tedavisi bulunmayan “Victoria” hastalığına yakalandığını duyurması üzerine vatandaşlar, Victoria hastalığının ne olduğunu merak etmeye başladı. Pekala Victoria hastalığı nedir, belirtisi nelerdir?

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

VİCTORİA HASTALIĞI NEDİR?

Victoria hastalığı olarak bilinen tüberküloz; DSÖ tarafından, korona virüsten sonra en tehlikeli hastalık olduğu söylendi. Tedavi edilmediği taktirde mevte kadar gidebileceği bildiriliyor. Victoria hastalığı başta akciğerler olmak üzere karın, kemik ve hudut sistemi üzerinde tesirlere sahip.

victoria hastalığı belirtisi

Dünya sıhhat Örgütü (WHO) tarafından tüberkülozla ilgili bir rapora nazaran, hastalık 2021’de yaklaşık 1,6 milyon insanı öldürdü ve Covıd-19‘dan sonra ikinci önde gelen bulaşıcı hastalık.

britney spears victoria hastalığı

VİCTORİA HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

İngiltere, üç haftadan Çok süren öksürüğü olan herkesin doktora başvurması gerektiği hakkında ihtarlarda bulundu. Bedeninizin muhakkak kısımlarında uyuşukluk hissettiğinizde doktora başvurmanızda fayda var. Vücudunuz sağ tarafında iğne formunda batmalar ağrılar şiddetli bir biçimde oluşmaya başladıysa.

victoria hastalığı nedir belirtileri nelerdir

Britney Spears’ın hastalığının belirtilerini şu biçimde tanımlıyor: Sinir hasarı vücudun bir kısmında uyuşma yapıyor, Haftada üç kez uykumdan ellerimi tamamıyla uyuşması nedeniyle uyanıyorum. Hudutlar Fazla Ufak ve batıyor. Vücudumun sağ tarafında iğnelenme oluyor. Boynuma kadar fırlıyor ve en Fazla acıtan kısım şakağım… Acılı ve ağrılı.” 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir