Sonbahar aylarının en trend 5 oje rengi!

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok

Havalar soğuyor, yapraklar sararıyor. Edebiyat canlı renklerini geride bırakıyoruz. Kıyafetlerimiz, saçlarımız etkilenirken tırnaklarımıza kullandığımız ojelerin tonları da her Yıl olduğu üzere bu 2022/ 2023 yılında değişiyor. Bugünkü yazımızda Sonbahar aylarında kullanabileceğiniz oje renklerini sizlerle paylaşıyoruz.

23 Eylülde başlayarak 21 Aralığa kadar devam eden, yazla kış ortasında bir geçiş mevsimi olan sonbaharda ağaçlar yapraklarını dökmeye, bitkiler ve hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlar. Sonbahar, kış ayının habercisidir. Bu mevsimde havalar yavaş yavaş soğuyarak, kışa hazırlık yapılması için insanları uyarır. Ağaçlar yemyeşil hoşluklarını kaybederek yapraklarını dökmeye, bitkiler sararmaya, hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlarlar. Her mevsimin kendine mahsus renkleri bulunuyor. Yazın hareketliliğinden sıyrılıyor toprak tonlara, kızıllar ve bordolara ve bir o kadar da natürel renklere dönüş yaptığımız Sonbahar mevsiminde tırnak da değerlidir. 2021 yılının tırnak modası yeni nazar açıları katacak üzere duruyor. Renklerin Fazla ağır olmadığı desen ve baskıların aktif olduğu bir periyoda giriş yapıyoruz. Tekliflerden esinlenerek kendinize yeni dizaynlar bulabileceksiniz.

  • DERİN MAVİ / Flormar Nail Enamel – 452 Marine Lover 

Siyah her dönemin vazgeçilmezleri ortasında yer alsa da Siyah kadar joker fakat farklı bir renk denemek isteyenler bu mevsim derin ve karakterli lacivert tonlarını kesinlikle denemeli.

  • SESSİZ NUDE / Pastel Nude – 763 Dust

Bronz ciltle epeyce uyumlu olan karamel ve şeftali nude’larınızı rafa kaldırmanın vakti geldi. Bu dönemin nude rengi epeyce açık, nötr ve sessiz.

  • KOT GRİ / Chanel Le Vernis – 566 Washed Denim

Gri nihayet birkaç dönemdir tırnaklardaki vazgeçilmezlerden. Bu naturel ton mavi/haki’ye göz kırpan yeni alt tonuyla Yeniden favoriler ortasında.

  • TERRAKOTA TONLAR / Essie Nail Polish – Bright Cider

Yanık kum renklerinden ateş almış toprak tonlarına terrakota renk yelpazesi dönemin manikürdeki nihayet sürüm gözdelerinden.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir