Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım teklifleri

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Sarı saç başkalarına nazaran daha fazla bakım ve itina gerektirir. Sarı saçlarınızın her daim parlak, canlı ve sağlıklı bir biçimde uzamasını istiyorsanız yanlışsız bakım kaide. Pekala sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım teklifleri nelerdir? Sarı saçlara bakım yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm merak ettiğiniz soruların karşılığı haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Saçlarının renk tonuyla oynamayı sevenler ve sık sık saç renginden değişiklik yapan bayanlar kesinlikle sarı saç birinci tercihleri ortasındadır. Ekseriyetle beyaz derili bayanlara çok yakıştığı söylenen sarı saç, buğday ciltlilerde de hayli dikkat alımlı bir görünüm oluşturur. Sarı saçların çoğu vakit artıları olsa, eski istikametleri de bulunmaktadır. Sarı saçlı bayanların bilinen en büyük eksi tarafları saçlarının tertibi ve saçlarına uygun makyaj tekniğidir. Ayrıyeten unutulmaması gereken bir durumda sarı saç hep daha fazla bakım istemektedir. Saçlarınızı birinci kez boyayacaksanız doğal saç renginizin 2 ton açık renk ile başlamak daha yanlışsız olacaktır. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız tabanların daha koyu olduğu  rengi uygulamalı, uçlara yanlışsız gelindiğinde ise sarı ton renkleri uygulayın. 

Saçınızı sarı renge boyamaya karar verdiğinizde bilmeniz gereken bir konu ise saçlarını boyattıktan sonra daha kırılgan ve kolay yıpranan bir saçınız olacaktır. Bu durumun önüne geçmek ve sarı saçlarınızı canlı tutmak için sarı saç bakımı sistemli olarak yapılmalı ve ihmal edilmemelidir. Pekala sarı saçlara nasıl bakım yapılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Sarı saç rengini uygulamadan evvel saçlarınızın rengini açmak için uygulanan kimyasallar saçlarınıza ziyan verecektir. Bu göz önünde bulundurarak saç bakımı eserlerine ve saç bakım maskelerine daha fazla yük vermeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. 

 Saçlarınızın kuruyup yıpranmasını engellemek için hep sarı saçların nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan şampuanları kullanmaya çalışın.

 Sarı saçları bakım yaparken mümkün hayli maşa ve ısı tesiri olan düzleştiriciler kullanmamaya çalışın. Saçlarınızın doğal halini bulun. Bu sizin şekillendirici aletleri daha az kullanmanızı sağlayacaktır. Saça bakım yapan kremler ve saça hal veren eserler doğal manzaranızı ortaya çıkaracaktır.

– Sarı saçlar güneşten daha fazla etkilenmekte ve ziyan görmektedir. Yıpranan, güneşten ötürü solmuş, cansız bir saç istemeyiz. Bu durumu yaşamamak için saçlarınıza güneşli günlerde saç bakım kremi ile beslemek tesirli olacaktır.

– Sarı saç bakımı yaparken dikkat edilmesi bir diğer konusu ise saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmayın bunun yerine ılık su ile saçlarınızı yıkamanız daha yeterli olacaktır.

SARI SAÇLARA ÖZEL MASKE TARİFLERİ

BADEM YAĞI MASKESİ

Yıpranan saçlarınız için uyguladığınızda saçlarınız kısa müddette canlanacak ve daha dolgun görünecektir.

Malzemeler

1 adet muz
1 çay kaşığı badem yağı
1 Adet muz

Muzu çatal yardımı ile ezerek püre haline getirdikten sonra badem yağını ekleyip bu karışımı saçlarınıza sürmeniz kafidir. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Haftada 1 kez uygulamanız kafidir.

BİBERİYE MASKESİ

Sarı saçlarınızın daha sağıklı uzaması ve nemlenmesini sağlayan bu maske ayrıyeten sarı saç bakımı için uygulanabilir.

Malzemeler

2 Tatlı kaşığı biberiye yağı
Yarım fincan zeytin yağı

Üstte saydığımız yağları belirtilen ölçüde cam kaseye ekleyip karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı saçlarınızın tabanlarına ellerinizle masaj yapar biçimde düzgünce yedirin. 15 dakika bekledikten sonra saçlarımızı yıkayıp süreci sonlandırın.

ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Malzemeler

Yarım çay bardağı zeytinyağ
Yarım çay bardağı bal
1 Çay kaşığı tarçın

Üstte saydığınız bütün gereçleri bir kase içerisine belirlenen ölçüler kadar ekleyin ve yeterlice karıştırın. Karışımı saç tabanlarına yeterlice yedirdikten sonra yarım saat kadar bekleyip saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu süreci banyo yapmadan evvel yapmanız daha âlâ olacaktır. Her banyo öncesi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamanız kafidir. Daha birinci uygulamadan itibaren değişikliği hissedeceksiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir