Rooibos çayı ile nasıl zayıflanır? Rooibos çayı ile süratli kilo verme metodu

Genel Eki 28, 2022 Yorum Yok

‘Kırmızı çay’ olarak da nitelendirilebilen Rooibos çayı, büsbütün doğal olması nedeniyle kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Üstelik tatlı bir aromaya sahip olduğu için ekstra tatlandırıcıya gerek duymadan fazla kalori alımını önlemiş ve zayıflamayı kolaylaştırmış olabilirsiniz. Rooibos çayı nedir? Rooibos çayı ile nasıl kilo verilir? Rooibos çayının yararları neler? İşte kilo verme dayanaklı Rooibos çayının diyette kullanımı…

Son vakitlerin en dikkat çeken bitkilerinden biri olan Rooibos çayı, içerisindeki güçlü bileşenler sayesinde zayıflamaya yardımcı oluyor. Kafeinsiz olması ve antioksidan bakımından güçlü yapısı ile kilo vermeyi kolaylaştırırken sıhhati muhafazaya yardımcı oluyor. Kendinden şekerli tadı ve az kalorisi özelliğiyle diyette çay ve kahve yerine geçebiliyor. Rooibos çayı iştahı keserek gün uzunluğu tok durmanızı sağlar. Bu durumda ise fazla öğün ölçüsünden ve kalori alımından kurtulmanıza yardımcı olur.

Ayrıca içerisindeki antioksidan ve öteki hususlar ile metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır. Uyku kalitesini artırır ve bu sayede uykuya bağlı açlık krizlerini de önler. Sizde günde bir fincan Rooibos  çayı içerek zayıflamaya başlayabilirsiniz.

ZAYIFLATICI: ROOİBOS ÇAYI NEDİR?

Güney Afrika’da yetişen ve Aspalathus linearis ağacından faydalanılan bitkisel çay, kilo verme konusunda tesirli olduğu kadar birtakım rahatsızlıklara karşı da düzgün gelmektedir. Araştırmalardan elde edilen bilgilere nazaran Rooibus çayı bağışıklık sistemini güçlendiriyor tıpkı vakitte zayıflamayı hızlandırıyor.

İçerisinde rastgele bir yağ ya da karbonhidrat bulundurmayan doğal bitki çayı çayı, bedende yağ birikimine müsaade veren hormonun oluşumunu önlüyor.

ROOİBOS ÇAYI İLE NASIL KİLO VERİLİR?

Zayıflama çayları ortasında tanınan olduğu bilinen Rooibos, tatlı bir aromaya sahip olduğundan ekstra tatlandırıcıya muhtaçlık duyulmaz. Oksidatif unsuru gerilim, göbek etrafında yağ birikimini tetikleyebilir.Ancak, Rooibos çayı yeşil çay üzere oksidatif gerilim durumunu azaltarak kilo kaybetmeyi kolaylaştırır.

Tek başına kâfi olmayıp diyet listelerinde takviye hedefli tüketilen Rooibos, formunuzu muhafazayı sağlayacaktır.

ROOİBOS ÇAYININ FAYDALARI NELER?

– Rooibos çayının neredeyse yok denecek kadar az kalori içermesi diyette tüketecek şahıslar için ülküdür. Hasebiyle günlük hayatta sütlü kahve ve şekerli çaya nazaran daha fazla tercih edilmelidir.

– Antioksidan bakımından epey güçlü bir kaynaktır.

– Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

– Daha tesirli ve kaliteli bir uyku geçirmenizi sağlar.

– Metabolik rahatsızlıkların önüne geçer, sıhhati olumlu tesirler.

ROOİBOS ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Malzemeler: Kaynamış su, 1 tatlı kaşığı Rooibos çayı.

Yapılışı: Bir fincan kaynamış suyu 2-3 dakika beklettikten sonra biraz ılıklaşmaya yakın içine 1 tatlı kaşığı rooibos çayı koyun. 5-6 dakika kadar beklettiğinizde çayınız bitecektir.

ZENCEFİLLİ ROOİBOS ÇAYI TARİFİ

1 fincanlık zencefilli Rooibos çayı hazırlamak için 2 dilim zencefil, 1 tatlı kaşığı rooibos işinizi görecektir. Kaynamış suya 2 dilim zencefil koyup bir taşım kaynatın.

Ardından ocağın altını kapatıp 1 tatlı kaşığı rooibos ekleyin ve 7 dakika demlenmesine müsaade verin. Süzdükten sonra ılık ya da sıcak formda tüketebilirsiniz. (Özellikle de kolesterolü dengelemek için yararlıdır.)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir