Ramazan sevgisi çocuklara nasıl aktarılır? Ramazan sevgisini çocuklara aktarmada 3 ipucu…

Anne Sağlığı, Anne ve Bebek, Bebek, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı, Doğum, Genel, Hamilelik, Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

Sahuruyla iftarıyla farklı bir heyecan veren Ramazan ayında oruç ibadetinin sevilerek yapılması hayli Değerli ve yararlıdır. Bu yüzden pek Fazla Ebeveyn ve baba çocuklarına Ufak yaştan itibaren Ramazan ayını sevdirebilmenin tekniklerini araştırıyor. Bu haberimizde, Ramazan sevgisini çocuklarına aktarmak isteyen ebeveynlere birkaç tavsiyede bulunduk. Pekala Ramazan sevgisi çocuklara nasıl aktarılır? İşte karşılığı…

Günler öncesinden on bir ayın sultanı Ramazan ayı, mescitlerdeki mahyalarıyla, esnaflardaki hurmalarıyla, sahur ve iftar menüleriyle her Yıl tıpkı heyecanı iliklere kadar hissettiriyor. Mideyle, gözle ve lisanla insanın sınandığı Ramazan ayını dolu dolu geçiren ebeveynler tıpkı coşkuyu çocuklarına da aktarmak istiyor. Sırf oruç ibadetiyle değil bununla birlikte bu kutsal ayı beyhude namazı kılarak, mukabeleye katılarak, teravih namazlarında bulunarak geçiren Ebeveyn babalar, çocuklarının da Ufak yaştan itibaren bu ibadetlerin faziletiyle tanışmasını istiyor. Bunların yanı Dizi toplu yapılan iftarlar, iftar sonrası çay eşliğinde yapılan aile sohbetleri birebir vakitte Ramazan ayının birliği de sağladığını gösteriyor. Rahmet ve bolluk ayı Ramazan ayını çocuklarına sevdirmek isteyen anne-babalar, “Ramazan sevgisi çocuklara nasıl aktarılır?” sorusunun karşılığı arıyor.

Ramazan sevgisi çocuklara nasıl aktarılır

RAMAZAN SEVGİSİ ÇOCUKLARA NASIL AKTARILIR?

  • Birliğin ve beraberliğin kapısını açan Ramazan ayını çocuklarınıza sevdirirken öncelikle onlara heyecanınızı ve Mesut olduğunuzu gösterir. İbadetlerinizi yaparken sizin huzur içinde olduğunuzu görmeleri çocuklarınızın Ramazan ayını sevmelerini sağlar.

çocuklarınızla toplu iftarlara katılın

  • Ramazan ayı sırf yemeden içmeden bir mühlet uzaklaştıran bir ay değildir. Dinimizce her Vakit olması gerektiği üzere; yardımdan, merhametten, şefkatten mutlaka ödün verilmemesi gereken bir aydır. Bu nedenle çocuklarınıza olabildiğince şefkatli ve merhametli yaklaşmalısınız.

çocuklarınıza Acıma ve şefkatinizi gösterin

  • Çocuğunuza yardımsever olduğunuzu, merhametli ve şefkatli olduğunuzu hissettirseniz de bu hisleri onların yanında diğerlerine da bütün samimiyetinizle uygulayın. ihtiyaç sahiplerine yardım ederken çocuğunuza bir mesuliyet verin. Yetim başı okşarken çocuklarınıza, Peygamber Efendimiz (SAV)’in de yetim büyüdüğünü ve O’nun yetim çocuklara Fazla müşfik (sevecen) davrandığını anlatın.

Çünkü Allah’ın isteğiyle Birlikte alacağımız her hayır duası hayatta sahip olunabilecek en Değerli şeylerden biri olur.

çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılayın

NOT!

Ayrıca çocuklarınıza hayvan sevgisini de aşılayın. Çünkü hayvanlar Allah’ın Lal kullarıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir