Limon suyu ve altın çilek zayıflatır mı? Altın çilek ile kilo verme…

Genel Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kilo verme dayanaklı en lezzetli ve yararlı Tropikal meyvelerden biri olan Altın çilek ile limon suyu tekniği, diyette tüketilebilecek olan ikililerden biridir. Altın çileğin yararları neler? Altın çilek ile limon suyu kilo verdirir mi? Altın çilek ile limon suyu hakikaten kilo verdirir mi? Altın çilek reçeli nasıl yapılır? İşte diyette Altın çilek tüketimi…

Kilo sorunu olan şahısların deneyip deneyim ettikleri ya da halk ortasında sık geçen methinden sonra denemek istedikleri altın süt ve limon suyu mucizesi, hem sıhhat hem de diyet açısından epeyce yararlıdır. Alkali özellikte oldukları için ekseriyetle limon suyu ile sirkenin kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilinse de altın çilek de inanılmaz bir tesir sunabiliyor. Kuru ve yaş olmak üzere iki farklı biçimde rastlayabileceğimiz altın çilek C,A B3, B2, B1 vitaminlerini bulundurur ve lif oranı varlıklı olduğu için zayıflamada tüketilen bir meyvedir. Hiçbir besinde olmadığı üzere tek başına tüketilen altın çilek ya da limon suyu da direkt zayıflama göstermez. Fakat uygulanan diyete takviye ve sağlıklı beslenme açısından önerilebilecek bir ikilidir. 

ALTIN ÇİLEK NEDİR, YARARLARI NELER?

İsmi pek duyulmayan fakat enfes tadıyla damakta beğenilen bir his bırakan bu tropikal meyveden taze yararlanmak isteyenler zarını soyarak tüketmelidir. Kuru bir biçimde de yenebilen altın çilek, bilinirliği arttığı yerlerde  pasta, kek ve meyveli salata üzere atıştırmalıklarda tüketilmektedir. Kilo verdirici dayanağı olan altın çilek, kür halinde tüketildiği vakit bağırsakları temizliyor ve idrar söktürüyor. Sağlıklı bir detoks karışımı olarak tüketilebilecek olan altın çilek kapsül ya da meyve olarak diyette kullanılabiliyor.

Zayıflama konusunda en yardımcı ülkü Tropik meyvelerdendir.

Uzun periyodik tokluk hissi vererek fazla yemeyi önler.

Metabolizmanın süratli bir formda çalışmasına katkı sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarıyor.

Güçlü bir vitamin ve mineral deposudur.

Kirli kanın temizlenmesine yardımcı olur.

ALTIN ÇİLEK REÇELİ NASIL YAPILIR?

Soğuk ve nemsiz bir yerde çok fazla bekletmeden tüketilmesi gereken altın çilekten bir halde yararlanmak istiyorsanız meskeninizde sağlıklı bir biçimde reçelini yapabilirsiniz. Kilo vermeye yardımcı olan altın çileğin reçel üretimi…

MALZEMELER:

1 yemek kaşığı limon suyu,

2 su bardağı su,

1 kg toz şeker,

1 kg altın çilek,

HAZIRLANIŞI:

Elinizdeki altın çilekleri güzelce temizleyip üzerine bir ölçü şeker ekleyin. 1 gece bekletildikten sonra sonraki gün karışımı 1 saat kaynatıp limon suyu ekleyin. Limon suyundan 10 dakika sonra tekrar kaynatıp ocağın altını kapatın. Kavanozda saklayabilirsiniz.

ALTIN ÇİLEĞİN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ

100 gram altın çilekte sadece 49 kalori vardır. Gerek besleyici istikameti gerek de lifli özelliğiyle lezzetli bir meyve olan altın çilek, diyet için hayli ülküdür. Lifli yapısı nedeniyle sindirim sorunlarını çözen meyve, insülin salınımını da istikrarda fiyat.

ALTIN ÇİLEĞİN BESİN BEDELLERİ VE KALORİSİ:

Kalori: 71 kalori

Protein: 2.3 gram

Karbonhidrat: 13.3 gram (Şeker: 3.9 gram)

Yağ: 1.1 gram

Su: %81

C vitamini: 28 miligram

Demir: 1.3 miligram

Magnezyum: 8 miligram

Potasyum: 170 miligram

Fosfor: 39 miligram

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir