Japon kadınların pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Japonların binlerce yıllık sırrı

Genel May 09, 2023 Yorum Yok

Pürüzsüz, canlı ve parlak görünen ciltleriyle dikkat çeken Japonyalı bayanlar, nihayet günlerde Türk bayanların radarına girdi. Hoşluk kesiminde artan eserleri nedeniyle merak konusu olan Japon bayanlar, Özellikle de kusursuz görünen Cilt yüzeyleriyle adeta kendilerine hayran bırakıyor. Pekala bunu nasıl sağlıyorlar? Japon bayanların hoşluk sırları neler? Gelin Birlikte öğrenelim…

Son yıllarda Özellikle toplumsal medyada yaptıkları profesyonel makyaj ve kullandıkları birbirinden Değişik hoşluk eserleri bütün bayanların dikkatini çekiyor. Aslında duru, parlak, pürüzsüz ciltlere sahip olmak için uyguladıkları kimi formüller, sakladıkları birtakım hoşluk sırları da yok değil ve yaptıkları şey hiç de o kadar Özel şeyler değil. Pirinç suyu da Japon bayanların uyguladığı yollardan biridir. Kozmetik ve hoşluk dalına süratli bir giriş yapan Japon eserleri ve uyguladıkları bakım yolları sayesinde sizler de istediğiniz görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Pekala bu usuller neler? Japon bayanlar neyle bakım yapıyor?

  • Japon bayanlar; yeşil çay tüketimini günde 2 Sefer uygulayarak ciltlerini koruduklarını ve genç kaldıklarını göstermektedirler. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan unsurlar ile Cilt korunarak yaşlanma tesirleri azalıyor.
  • Japon bayanları; yüz masajlarını Daimi uygulayarak; ciltlerinin esnekliğini müdafaaya alırlar.
  • Parlama yapan ciltleri için yağ emici mendillerle sistemli temizleyerek bu meseleden kurtuluyorlar.
  • Nemlendirici kullanırken cilde hafif sertlikte vurarak tatbik ediyorlar ve bu sayede kan deveranının da artmasını sağlıyorlar. Böylelikle kan dolanımı hızlanarak kolajen üretimi artıyor.

japon bayanların hoşluk sırları

PİRİNÇ SUYU MASKESİ

Dünyada en Fazla pirincin tüketildiği yer Japonya’da hoşluk alanında da tonik olarak pirinç suyunu kullanıyorlar. Pamuk üzere, bembeyaz ve renk tonu eşit bir Cilt isteyenler için pirinç suyu usulünü deneyebilir.

Yapılışı ise; 1 su bardağı suyun içine bir avuç pirinç atın ve bu halde en az 20 dakika bekletin. Akabinde suyu süzüp şişenin içerisinde bekleterek cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1-2 defa yapabilirsiniz.

YOSUN MASKESİ

yosun maskesi nasıl yapılır

Genellikle bacak ve kalça kısmında oluşan selülit, kışın o kadar Problem edilmese de yaz aylarının yaklaşmasıyla en Aka sorunlardan biri haline gelir.Japonyalı bayanlar bunun için yosun maskesini kullanıyor. Pekala yosun maskesi nasıl yapılıyor?

Selülitleri gideren yosun maskesi

SABUN BEZİ

sabun bezi

Japon bayanlarının pürüzsüz cildinin en önemli etkenlerden biri banyoda kullandıkları sabun bezi. Bizim kullandığımız life benziyor. Lakin tamamen pamuktan yapılan ve süreç görmeyen kumaşı sayesinde cilde ziyan vermeden meyyit derilerin temizlenmesine Yardımcı oluyor. Japon bayanları kesinlikle her banyoda sabun bezini kullanıyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir