Hamilelikten Sonra Evlilik Hayatı

Genel Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Çocuk Yaptıktan Sonra Evlilik Zarar Görür Mü ?

Çocuk sahibi olmak evlenmek için bir araya gelen iki insanın artık çift olmaktan öteye geçmesi durumudur. Bebek sahibi olmak iki insanı çift olmaktan öteye taşır. Onları akraba haline getirir. Bebek iki insanın dünya üzerinde yaşayacağı en büyük mutluluklardan biridir. Bebek hayatı güzelleştiriyor güzelleştirmesine ama çok da zahmetli bir sürecin başlangıcı oluyor.


Bebek dünyaya geldiğinde büyük bir sorumluluk istiyor. Bir bebeğe iyi koşullarda bakmak için hem vaktinizin hem de nakitinizin fazla olması gerekmektedir. Birinden biri eksik olunca bebek de yetişme döneminde zorlanıyor. Bir bebeğin bütün eksiklikleri giderilmelidir. Ancak bunu yaparken çiftler zorlanmaktadır. Özellikle de çiftler bütün vakitlerini bebeğe ayırmak zorundadır. Bu da onların birbirlerine karşı ayıracakları zamandan kısmaları demektir.


Evli çiftlerin çocuk bakmaktan daha çok zorlandığı bir şey varsa o da birbirlerine artık eskisi gibi zaman ayıramamalarıdır. Evli çiftlerin bebekten sonra cinsel hayatları da kısıtlanmaktadır. Özellikle bebek geceleri tek başına uyuyamıyorsa.. Böyle bir durumda çiftler cinsel hayatlarında eski günlere dönememekten şikayet ediyorlar. Dönseler bile bu uzun bir zaman alıyor.


Çocuğun ya da bebeğin anne ve babayla uyuması cinsel hayatta zorluklar yaşanmasına neden oluyor. Çocuğun ısrarla anne ve babasıyla uyumaya devam etmesi cinselliği de olumsuz etkiliyor.
Böyle bir durumun 2 yaşına kadar normal olduğunu belirten uzmanlar, bu durumun 2-3 yaşında sonlandırılması gerektiğini dile getiriyor. Çocukların kendi başlarına güvenli bir şekilde uyumayı öğrenmesi gerektiği belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir