Hamilelikte Bebek Ürünleri Kullanımı

Hamilelik Ağu 15, 2022 Yorum Yok

Hamileler Neden Kendisinde Bebek Ürünleri Kullanmalıdır ?

  • Makyaj malzemelerinden kozmetik ürünlerine hepsinin içinde kimyasal maddeler ve alkol bulunuyor. Bu maddeler hamileyken cildinize özelliklede yüzünüze ciddi hassaslar bırakıyor. Öncelikle bu malzemeler ciltte lekelere sarkma ve kırışıklıklara neden olduğu gibi bazı durumlarda alerjik reaksiyon geliştirmemize bile neden oluyor. Bunun sonucunda cildimizin tamamına yakını sivilce ile kaplanabiliyor.
  • Kozmetik ürünleri alırken mutlaka içerine bakmamız gerekir. Ancak en iyi kaliteli üründe  bile bir miktar kimyasal bulunur. Bu nedenle kozmetik ürünleri yerine bazı noktalarda alternatifler üretilmelidir. Bebek ürünleri bebeklerin ciltleri hassas olduğu için bebek ürünleri içine kesinlikle kimyasal ürün konulmaz. Hatta ıslak mendilleri bile alkolsüzdür.

Hamileler Bebek Ürünlerini Kendinde Nasıl Kullanmalıdır ?

  • Cildinizi temizlerken arındırıcı jel yerine bebek şampuanı kullanabilirsiniz. Gözleriniz yakmayacağı içine rahatlıkla temizlersiniz.
  • Saçlarınıza şekil vermek için cildinizin yumuşak olması için bu sonrası saçlarınıza ve vücudunuza bebek yağı uygulayın.
  • Bebek ıslak mendillerinizi cilt temizliğinde olduğu gibi kullanabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanında bebek pudrasını sivilceleriniz ürüne sürerek sönmelerini kolaylaştırabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir