Hamilelik Sonrası Bakımı

Anne Sağlığı, Genel Ağu 15, 2022 Yorum Yok

 Doğum sonrasında hormonlar değişir ve hormonlar da hareketlilik meydana gelir. Hem fiziksel hem ruhsal bir çok değişim söz konusudur. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra sporla eski fiziğinize geri dönmek mümkün.

Hamilelik Sonrası Nasıl Bakım Yapılmalıdır ?

  • Cildiniz hamilelik esnasında kurur ve çatlar bu kurumalar ve çatlamalar için bol E vitamini içeren kremler kullanılmalıdır. Hem bedeninize hem yüzünüze bu süreci atlatana kadar sıklıkla uygulamak daha nemli pürüzsüz bir tene sahip olması açısından gereklidir.
  • Sivilce sorununuz var ise doktorunuzun önereceği antibiyotikli kremlerden kullanabilirsiniz, eğer ağız yolundan ise emzirme döneminin bitiminden sonra kullanabilirsiniz.
  • Genelde ağız dudak yanak boyun da lekelenmeler oluşabilir fakat doğumdan belli bir süre sonra geçer. Bu lekelenmeler için hamilelik süresi boyunca 50 faktör korumalı güneş kremleri kullanılması gerekir.
  • Çatlak oluşumu ve yarıklar için doktorun önereceği kremleri kullanmalısınız, tamamen geçmesi mümkün değildir ama renkleri beyazlaşır.
  • Hamilelik sonrasında saç dökümü can sıkıntısı yapabilir. Ama hamilelik esnasında çıkan saçlar durumu dengeler hem rahatlık bakımından hem de pratik olması bakımından kısa saç kullanmak yararınıza olacaktır.
  • Hamilelik sonrasında yorgunluk depresyon olması ihtimali ile rahatınıza uygun biçimde eviniz ve masaj salonlarında kendinize uygun rahatlayacağınız bedeninizi ve zihninizi rahatlatan masajlar iyi gelecektir.
  • Hamilelik sonrasında alınan kiloları ise bol su içerek ve dengeli düzenli besleyerek kısa sürede verebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir