Göbek en süratli ve kolay nasıl eritilir? En tesirli göbek eritme hareketleri

Genel Eki 26, 2022 Yorum Yok

Spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa meskeninizde aletsiz bir formda uygulayabileceğiniz en verimli hareketleri sizler için fotoğraflarıyla birlikte derledik. Uzmanlar göbek eritmede neleri öneriyor? Göbekten kurtulmak için hangi kür uygulanabilir? Göbek eriten hareketler neler? Konutta göbek eritmek için ne yapılmalı? Göbek için hangi idmanlar yapılmalı?

Giydiğiniz kıyafetlerde nahoş bir görünüme sebep olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için meskende kendi kendinize uygulayabileceğiniz antrenman hareketleri elbette mevcut. Sizde ince ve halli bir bedene sahip olmak istiyorsanız, bunun iki yolu var. Birincisi sağlıklı ve kaliteli beslenme, ikincisi de her gün aksatılmadan tertipli bir formda yapılan antrenman hareketleridir. Sağlıklı kilo vermenin en ülkü yolu bu iki yolu uygulamaktan geçer. Lakin, ”Yemek yemeyi çok seviyorum” ya da ”kendimi yemek yeme konusunda kısıtlayamıyorum” diyorsanız biraz güç da olsa bunu düzenli antrenman hareketleri ile başarmanız mümkün! Bizde konutta uygulayabileceğiniz en tesirli göbek eritme hareketlerini inceledik. İşte göbek eriten en tesirli hareketler ve yapılışları…

İşte nizamlı uyguladığınız takdirde işe yarayan fotoğraflı göbek eritme hareketleri…

İLK HAREKET: ESNEME

Göbek eritmeye birinci olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz bir tabanda oturup bacaklarınızı iki yana açın ve birinci sol bacağınıza kapanın sonra  sağ bacağına. Kapanırken mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. İki tarafa da 10’ar sefer kapandıktan sonra, bacaklarınızı birebir anda tutup öne yanlışsız kapanın ve kalkın. (10 defa)

İKİNCİ HAREKET: PLANK

Her ne kadar fotoğrafta kolay bir hareketmiş üzere görünse de tesirli ve sıkıntı bir harekettir. Fotoğraftaki üzere durduktan sonra birinci denemenizde muhtemelen en çok 30 saniye kadar dayanabileceksiniz. Bu nedenle kendinizi çok sıkmadan 30 sn’lik 3 kısım yapın. Ortalarda 15 saniye dinlenin. İlerleyen vakitlerde bu süreyi 1 dakikaya kadar çıkarın.

ÜÇÜNCÜ HAREKET: YARIM ŞINAV

Kol ve göbek kaslarını harekete geçiren imtihanı, başlangıçtaki bireyler yarım olarak yapabilir. Olağan imtihandan tek farkı duruşun dizler üzerinde olması. Fotoğraftaki üzere durduktan sonra 15’er 3 kısım yapın.

DÖRDÜNCÜ HAREKET: KARIN KALDIRMA

Yere yatıp bacaklarınızı kırın ve ayaklarınızı tam olarak yere değdirin. Kollarınızı da ellerinizin yere değeceği üzere uzatın. Akabinde kalçayı havaya dikip 15 saniye bekleyin. İndirip hareketi tekrarlayın. (15 defa)

EN ÇOK İŞE YARAYAN GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ NELER?

1. CRUNCHES

Karın kaslarını çalıştırmada en tesirli hareket olan crunches’ta kişi yere uzanıp dizlerini hafif bükerek ayaklarını yere bastırır. Ellerini hür ve rahat tutabileceği biçimde başının altına ya da çapraz durumda göğsünün üzerine koyabilir. Yatar durumdayken nefes alırken üst hareket edince nefes verilir. Hareket sırasında karnınızda hafif bir zorlanma hissetmeniz pek olağan, bu hareketin işe yaradığının göstergesidir.

2. FLUTTER KİCKS

Bu hareketi yaparken de yere sırtüstü halde yatın ve ellerinizi başınızın altından bağlayın. Omuzlar hafif kalkana kadar başınızı kaldırın. Tıpkı vakitte ayakları da yerden 15 cm kadar üst kaldırın. Sol ayağınıza nazaran sağ ayağınız biraz daha üstte dursun. Akabinde tıpkı hareketi sol ayağınız için uygulayın.

3. BACAKLA DAİRE ÇİZME

Elinizi vücudunuza bitişik formda tutup sırtüstü yatın. Sap bacağı olabildiğince dik durumda kaldırın. Ayak parmakları tavana hakikat uzatır üzere gerilmesini sağlayın. 10-60 sn. bu hareketi uygulayıp birebirini başka ayakta yapın.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN GÖBEK ERİTME TÜYOLARI

Göbeğindeki fazlalık yağlardan kurtulmak isteyen bireylerin sabahleyin uyanır uyanmaz yapacakları birinci iş limon ya da maydanoz yemektir. Şayet maydanoz yoksa ılık bir limon suyu tertipli tüketildiğinde bölgede mevcut olan yağları eritecektir.

Öğle menüsünden evvel ya da sonra tüketilmesini tavsiye ettiği domates suyu, 30 gün sonucunda önemli oranda göbekte küçülmeye neden olacaktır. (Organik domates ile)

GÖBEK ERİTEN KUSURSUZ KÜR

MALZEMELER

4 tane lahana yaprağı
1 tane sulu limon
Yarım litrelik su
1 demet taze maydanoz

YAPILIŞI

İçerisinde klor bulundurmayan yarım litre suyu güzelce kaynatın. Lahana yapraklarını suya atın ve en az 3 dakika daha kaynatın. Kaynadıktan sonra maydanozu ek edip tekrar 3 dakika kaynatın. Soğumasını bekledikten sonra 1 adet limon suyu katın ve kürünüzü hazır hale getirin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir