Tag

Türk

Türk Bayrağı nereden alınır? 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bayraklar

Sağlık May 18, 2023 Yorum Yok

Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı her Yıl bütün sevdiklerimizle coşkulu bir biçimde kutluyoruz. Şayet bu Özel günde konutunuzun ve sokaklarınızın dört bir yanını Türk bayraklarıyla donatmak isterseniz bu haber tam da size göre! İşte Tük bayrağı satın alabileceğiniz en gerçek adresler…

Ahmet Yenilmez’in Muharrem İnce açıklaması dikkat çekti! “Çok enteresan tevafuk”

Sağlık May 13, 2023 Yorum Yok

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin akabinde oyuncu Ahmet Yenilmez’den kritik bir İzah geldi. Kaset ve şantaj savları nedeniyle İnce’nin 10 Mayıs’ta adaylıktan çekilmesi üzerine Yenilmez, Deniz Baykal’ın da birebir sebepten Dolayı istifa ettiği tarihe dikkat çekti. ehil isim, Türk milletini ‘doğru karar’ için teşvik etti.

Oscar’lı Slumdog MillIonaire’in yazarı Vikas Swarup: Rami’de ağırlanmaktan mutluyum!

Sağlık Nis 27, 2023 Yorum Yok

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının muharriri dünyaca Ünlü müellif Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya geldi. Rami’de ağırlandığı için Mesut olduğunu Anlatım eden müellif, övgü dolu kelamlar söyledi.

Gamze Özçelik Sudan’daki Türk vatandaşlarının tahliyesiyle ilgili paylaşım yaptı

Sağlık Nis 23, 2023 Yorum Yok

Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’da ordu ile Süratli Dayanak Kuvvetleri (HDK) ortasındaki çatışmalar nedeniyle yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarının bugün tahliye edileceği duyuruldu. İnsani yardımlarıyla gönüllerde taht kuran Gamze Özçelik, toplumsal medya hesabından Dışişleri Bakanlığınca yayımlanan tahliye sürecine ait bildiriyi paylaştı.

2023 pasaportsuz kimlikle gidilebilen ülkeler hangileridir? Mısır’a vizesiz dönem başladı

Sağlık Nis 23, 2023 Yorum Yok

Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Salih Mesut Şen, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mısır’ın Türk vatandaşlarına kapıdan vize alma uygulaması başlattığını duyurdu. Bu paylaşımla birlikte Mısır’a gitmek isteyen vatandaşlar arama motorlarında araştırma yapmaya başladı. Pekala pasaportsuz ve vizesiz gidilebilecek ülkeler hangileridir? 2023 kimlikle hangi ülkelere gidilir? İşte karşılıklar…

İbrahim Kalın Aşık Veysel’in türküsünü seslendirdi! Sesiyle yüreklere dokundu

Sağlık Mar 22, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, aşık geleneğinin Aka ustalarından Aşık Veysel Şatıroğlu’nun, vefatının 50. yılında toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. Aşık Veysel’in gönüllere taht kuran türküsünü seslendiren Kalın, yorumuyla Aka zevk topladı.

Yağmur Atacan: Tüm Türkiye hem fikir! Fulya Öztürk’e dikkat çeken ifadeler kullandı!

Sağlık Mar 07, 2023 Yorum Yok

Oyuncu Yağmur Atacan, birinci günden beri zelzele bölgesinde olan Fulya Öztürk’e toplumsal medya hesabı üzerinden dikkat çeken sözler kullandı. “Tüm Türkiye hem fikir” kelamlarıyla gündem oldu.

Belçikalı sanatçılar depremzedeler için bir araya geldi! Hadise yorumuyla göz doldurdu

Sağlık Mar 06, 2023 Yorum Yok

Ünlü müzikçi Hadise, Belçika’nın Türkiye’de Aka yankı uyandıran zelzele felaketi için hazırladığı yeni yardım kampanyasında yer aldı. 30 Flaman sanatkarla bir ortaya gelen Hadise, “12-12” kampanyası “People Help the People” müziğini seslendirdi.

Zeynep isminin anlamı nedir? Zeynep Kuran’da geçiyor mu? Zeynep ne demek?

Her ismin farklı bir manası ve özelliği olduğu üzere kökeni de farklıdır. Peygamber Efendimizin (SAV) en Aka kızına verdiği Zeynep, manası ve özelliğiyle Türkiye’de en Fazla tercih edilen isimler ortasında yer alıyor. Pekala Zeynep isminin manası nedir, özellikleri nelerdir? Zeynep isminin kökeni nedir? İşte Zeynep ismine dair bütün ayrıntılar…