Tag

Ramazan

Kalp hastaları Ramazan bayramında nelere dikkat etmeli? Stent taktıranlara bayram uyarısı

Ramazan’da uzun süren açlıkların akabinde bayramın birinci günüyle Birlikte gövde tekrar 3 öğünlük sisteme dönüş yapmaktadır. Bu yüzden Özellikle kalp ve böbrek hastaları bu süreçte Fazla dikkat etmesi gereken birtakım adımlar var. Uzmanlar kalp damarlarında sorunu olan, kalp krizi geçirmiş yahut öncesinde anjiyo, balon, stent üzere uygulamaların yapıldığı hastaların Ramazan Bayramı’nda konusunda açıklamalarda bulundu.

Areda Survey bin 100 kişiye sordu: Ramazan’da nasıl besleniyorsunuz?

Sağlık Nis 23, 2023 Yorum Yok

Ramazan ayında değişen beslenme nizamıyla birlikte, iftar sofralarının vazgeçilmezi haline gelen ağır yemekler de hayatımıza iç olabiliyor. Areda Survey’in Ramazan Ayı Gastronomi Araştırmasına nazaran Türk halkının yüzde 59,6’sı Ramazan ayında sağlıklı beslendiğini düşünüyor. Pekala sahiden sağlıklı besleniyor muyuz? İşte Uzman Diyetisyen Sena Sultan Yücel’den Ramazan’a Özel beslenme teklifleri…

İftarda ve sahurda kilo almamak için nasıl beslenmeliyiz? Uzm. Dyt. Canel Öner Sayar anlatıyor

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok

Ramazan ayının gelmesiyle yeme tertibimizde yaşanan farklılıklar bedenimizde da bir grup değişikliklere Sebep olmaktadır. İki öğün olarak beslendiğimiz Ramazan ayında aç kalan mideyi bir anda Yemek ile doyurmak şişkinliklere Sebep olmaktadır. Pekala, iftarda ve sahurda kilo almamak için nasıl beslenmeliyiz? Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, bahisle ilgili olarak Yasemin.com’a Özel açıklamalarda bulundu.

Dr. Coşkun Yılmaz & Prof. Dr. Mehmet İpşirli’nin anlatımıyla “Osmanlı’da Ramazan hazırlıkları”

Sağlık Mar 30, 2023 Yorum Yok

“Şehir Ekranı” isimli youtube programının Dr. Coşkun Yılmaz’ın moderatörlüğünü yaptığı Ramazan boyunca on bir ayın sultanının ruhunun konuşalacağı “Divanhane Ramazan Özel” kısımlarının ikinci kısım konuğu Prof. Dr. Mehmet İpşirli oldu. İpşirli, Osmanlı tarihindeki Ramazan hazırlıklarını ve kültürünü ele aldı.

Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? Çocuklarınızla Ramazan hedefleriniz için tavsiyeler…

Ramazan ayında oruç ibadetinin faziletine ailesiyle Birlikte ulaşmak isteyen ebeveynler “Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir?” sorusunun cevabı arıyor. Bu haberimizde çocuklarınızla belirleyeceğiniz Ramazan maksatlarınız için birkaç tavsiyede bulunduk. Pekala çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? İşte çocuklarınızla Ramazan amaçlarınız için tavsiyeler…

Yusuf İslam’dan çocuklara özel Ramazan animasyonu: Ramadan Moon

Sağlık Mar 23, 2023 Yorum Yok

İngiliz asıllı Müslüman müzisyen insani yardım gönüllüsü Yusuf İslam, Ramazan ayını çocuklara sevdirmek ismine bir animasyon hazırladı. ehil sanatçı, ‘Ramadan Moon’ ismiyle hazırladığı animasyonla çocukların, yetişkinlerle Bir arada benzeri heyecanı yaşamalarını amaçlandığını belirtti.

Emine Erdoğan’dan Ramazan paylaşımı: Ramazan’ın ülkemize esenlik getirmesini diliyorum

Sağlık Mar 23, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, rahmet ve bolluk ayı olan Ramazan ayı paylaşımı yaptı. Erdoğan, “Sevmenin, sevilmenin, paylaşmanın maneviyatına Bir arada erişeceğiz.” dedi.

Ramazan’ın huzuru “Erkan Aydın’la Bursa’da Ramazan” ile ÜLKE TV’de yaşanıyor

Sağlık Mar 22, 2023 Yorum Yok

On bir ayın sultanı Ramazan’ın coşkusu ve rahmeti “Erkan Aydın’la Bursa’da Ramazan” programıyla ekrana taşınacak. Bursa Yıldırım Medresesi’nde gerçekleşecek olan programda Ramazan’ın feyzine ve maneviyatına dair beğenilen sohbetler yer alacak.