Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Anne Sağlığı
 4. »
 5. Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? Çocuklarınızla Ramazan hedefleriniz için tavsiyeler…

Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? Çocuklarınızla Ramazan hedefleriniz için tavsiyeler…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
44 0

Ramazan ayında oruç ibadetinin faziletine ailesiyle Bir arada ulaşmak isteyen ebeveynler “Çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir?” sorusunun karşılığı arıyor. Bu haberimizde çocuklarınızla belirleyeceğiniz Ramazan maksatlarınız için birkaç tavsiyede bulunduk. Pekala çocuklarla Ramazan ayı nasıl geçirilir? İşte çocuklarınızla Ramazan amaçlarınız için tavsiyeler…

On bir ayın sultanı Ramazan ayının her günü başka bir feyz verirken, anne-babalar Ufak yaştaki çocuklarının da bu kutsal ayın faziletine ermesini istiyor. Belediyelerin yahut kimi kurumların yaptıkları Ramazan aktiflikleri Ramazan ayının aileyle Bir arada dolu dolu yaşamak için az da olsa Yardımcı oluyor. Lakin Özellikle konut ortamında çocuklarıyla Birlikte Ramazan ayının rahmetine varmak isteyen ebeveynlerin Ramazan amaçlarını belirlemeleri için Yardımcı olacak birkaç metodu bu haberimizde bir ortaya getirdik. Başta sabrı, sonrasında selameti yaşatan Ramazan ayında ‘Çocuğumla Ramazan Hedefim’ listenizi hala oluşturmadıysanız işte tekliflerimiz:

ramazanda çocuklarla neler yapılabilir

ÇOCUKLARLA RAMAZAN AYI NASIL GEÇİRİLİR?

Çocuğumla Ramazan Hedeflerim:

 • Çocuklarınızla Bir arada mukabelelere katılıp yahut televizyon kanallarında yayınlanan mukabele programlarından Kur’an-ı Kerim okuması ve dinlemesi yapabilirsiniz.
   
 • Her hafta için Peygamberlerimizin hayatlarını öğrenip onların nazar açılarıyla çocuğunuzla birlikte hayatınıza Olumlu etmenler katabilirsiniz.
   
 • Her gün yapamıyorsanız en azından haftada 2 kere çocuğunuzla Birlikte teravih namazına katılın. Bu, çocuklarınızın Ramazan ayının faziletini yakından idrak etmesine Yardımcı olur.
   
 • Haftada en 2 Tane aktifliğe katılmaya çalışın. Böylece çocuğunuz, Ramazan ayının birliğe ve beraberliğe vesile olduğunu da kavrar.
   
 • Toplu iftarları ihmal etmeyin. Bilhassa aile büyükleriyle bir ortada yapacağınız iftarlar çocuklarınıza, aile kavramının İslamiyet için Kıymetli bir yerde olduğunu da gösterir.
   
 • Ramazan ayında çocuklarınızla Birlikte her gün en bir hadis ezberleyin. Yapacağınız bu aktiflikle çocuklarınız Peygamber Efendimiz’i de (SAV) tanır.
   
 • Yalnızca Ramazan ayında değil olağan günlerde de her gün yeterlilik yapması için ona telkinde bulunun.

çocuğumla ramazan hedeflerim

Unutmayın hareketleriniz çocuklarınız için bir rehberdir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir