Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. Oruç

Oruç

Anne Sağlığı

Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? İftardan sonra spor yapmak…

admin
0 30

Son vakitlerin en Fazla akıl karıştıran hususlarından biride ramazan ayı geldiğinde orucun, spor yapmaya Mani olup olmaması konusu oluyor. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Atlet Sıhhati Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurzat Elmalı, Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? soruların cevabını verdi.

Genel

Oruç tutarken sıvı kaybı nasıl önlenir?Sabri Ülker Vakfı’ndan sıvı kaybını önlemek için öneri..

admin
0 20

Ramazan ayında oruç tutarken bedenin sıvı istikrarını sağlamak Aka bir Ehemmiyet taşıyor. Sabri Ülker Vakfı, Ramazan ayı boyunca su içeriği yüksek besinlerin tüketilmesini ve iftar ile sahur ortasında 2 ila 2,5 litre su içilmesini öneriyor.

Anne Sağlığı

Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? Spor yapmak orucu engel mi? İftardan sonra spor yapmak…

admin
0 117

Son vakitlerin en Fazla akıl karıştıran mevzularından biride ramazan ayı geldiğinde orucun, spor yapmaya Mani olup olmaması konusu oluyor. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Atlet Sıhhati Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurzat Elmalı, Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? Spor yamak orucu Mani mi? soruların karşılığını verdi.

Genel

Oruç tutmanın cilde faydaları nelerdir? Bilimsel olarak da araştırıldı

admin
0 25

Beden sıhhatine birçok yararı olan orucun, cildi güzelleştirdiğini biliyor muydunuz? Şimdiye dek yapılan araştırmalarda, oruç tutmanın Cilt sorunlarını önlediği ve Cilt kanseri riskini azalttığını ortaya çıkardı. Bilimsel olarak da araştırılan oruç tutmanın cilde yararlarını sizler için derledik. İşte orucun cilde bilinmeyen yararları…