Tag

Afad

AFAD uygulamasından ev deprem riski sorgulanır mı? AFAD’dan deprem harita uygulaması

Sağlık Mar 03, 2023 Yorum Yok

Afet ve Acil durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) uygulamasından konutunuzun zelzele tehlikesi taşıyıp taşımadığını sorgulayabilirsiniz. AFAD tarafından internet uygulamasına dönüştürülen “Türkiye zelzele Tehlike Haritası” üzerinden ülke genelinde rastgele bir noktanın zelzele tehlike pahası öğrenebilmeniz mümkün. İşte Türkiye zelzele Haritası ve AFAD zelzele riski sorgulama ekranı…

Deprem bölgesine bilinçli bir şekilde nasıl yardım edebiliriz? PTT, MNG, ARAS kargo ile yardım

Sağlık Şub 09, 2023 Yorum Yok

Ülkemizi derinden sarsan Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası depremzederin öncelikli muhtaçlıklarının teminine katkıda bulunmak hedefiyle Ticaret Bakanlığı tarafından zelzele Yardımlaşma Seferberliği başlatıldı. Bu bahiste Fazla sayıda bilinçsiz vatandaşlar kullanılmış eserler göndererek yardım çalışmalarını yavaşlattı. zelzele bölgesine şuurlu bir halde nasıl yardım edebiliriz? sorusu sizler için araştırdık

AFAD depremde öncelikli ihtiyaç listesini yayınladı! İşte tüm liste…

Sağlık Şub 08, 2023 Yorum Yok

Afet ve Acil durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), zelzele bölgesine yapılacak birebir bağışlar için vilayetlerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklar bünyesindeki vakıflara ve bütün AFAD Vilayet müdürlüklerine başvurulabileceğini belirterek, öncelikli gereksinim listesini paylaştı.

AFAD öncelikli ihtiyaç listesini yayınladı! İşte tüm liste…

Sağlık Şub 08, 2023 Yorum Yok

Afet ve Acil durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), zelzele bölgesine yapılacak tıpkı bağışlar için vilayetlerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklar bünyesindeki vakıflara ve bütün AFAD Vilayet müdürlüklerine başvurulabileceğini belirterek, öncelikli muhtaçlık listesini paylaştı.

Sahte bağış sitelerine dikkat! Sahte bağış kampanyalarını ve siteleri nasıl anlaşılır?

Sağlık Şub 08, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzelenin akabinde AFAD üzere yardım kuruluşları ismine Düzmece bağış sitelerinin açıldığı tespit edildi. Toplumsal medyada gündem olan hususa dair “Sahte bağış sitelerine kanmayın” ikazları yapıldı.