Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. En iyi ve en etkili güneş kremleri 2023!

En iyi ve en etkili güneş kremleri 2023!

admin admin - - 8 dk okuma süresi
12 0

Güneş kremleri herkesin kesinlikle kullanması gereken ve Cilt tipine nazaran kesinlikle dikkat edilerek alınması gerekiyor. Bu Yıl piyasada birbirinden farklı güneş kremleri yer alıyor. Ortalarından en yeterli ve en tesirli olanları sizler için derlerdik. İşte 2023’ünen güzel güneş kremleri:

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Güneş ışınları kuvvetli bir D vitamini kaynağı olup kemik sıhhati ve bağışıklık sistemi için hayli değerlidir. Ama güneş ışınları D vitamini ile birlikte radyoaktif özellikte olan ve cilde ziyan veren ultraviyole ışınları da içerir.  Canlılığın Ömür kaynağı olan bu ışınlar maalesef cildimize karşı o kadar da nazik davranmaz. Derinin alt katmanına tesir ederek yaşlanma tesirlerini arttırır ve uzun vadede Cilt kanserine Sebep olabilir. Cildi güneş ışınlarının ziyanlı tesirlerine karşı koruyan Cilt bakımı eserlerine güneş gözetici denir ve güneş gözetici sprey, güneş kremi ve güneş hami losyon gibi farklı formlarda üretilebilir. Yaz kış demeden kullanılması gereken güneş koruyucular bu Yıl farklı seçeneklerle raflara dizildi. Şimdi bir güneş kremi almadıysanız ve yeni bir krem arayışı içindeyseniz kesinlikle hazırladığımız yazıya göz atmalısınız. 2023 yılının en uygun ve en etkili güneş kremini sizler için derledik. 

güneş kremi sürmek

GÜNEŞ GÖZETİCİ SEÇMEDEN önce DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Artık fizikî ve kimyasal bir güneş koruyucusunu nasıl tanımlayacağınızı anladığınıza nazaran, güneş koruyucunuzu satın almadan Evvel göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey daha var. Güneş koruyucunuzun şunları yapması gerekir:

SPF 30 yahut üzeri olsun,
Sizi hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyun (geniş spektrum),
Suya güçlü olmalı,
Cilt tipinize Müsait olmalı.

 • 1- MISSHA A’PIEU Power Block Tone Up Sun Base Pink SPF50+/PA++++ / 259 TL

MISSHA A’PIEU Power Block Tone Up Sun Base Pink SPF50+/PA++++

İncelemiş olduğunuz eserin satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Güneş ışınlarından yıpranmış cilde ebegümeci özü ile hisli bakım sağlar. Yoğunlaşmış Cilt tonunu aydınlatarak parlak ve canlı görünmesini sağlar. Güneşten kaynaklı ciltte oluşan yaşlanma tesirlerine karşı korur. Güneşten kaynaklı gerçekleşen Cilt lekelerine karşı müdafaa sağlar.

 • 2- Yves Rocher 50 GKF Yaşlanma Tersi Güneş Kremi / 379 TL

Yves Rocher 50 GKF Yaşlanma Tersi Güneş Kremi

50 muhafaza faktörlü güneş kremi, cildinizi UVA/UVB ışınlarına karşı ekili bir biçimde korur. Üstelik güneşe bağlı Cilt yaşlanmasının ve Cilt lekelerinin oluşumunu mahzurlar. Cildinizin nemlenmesine, yumuşaklık kazanmasına ve kırışıkların azalmasına Yardımcı olur.  Güneş yanığı ve Cilt yaşlanmasına karşı korumak için uzmanlarımız tarafından Boğa Dikeni özünün çift UVA/UVB muhafazalı nihayet nesil nano partikül içermeyen güneş filtreleri ile birleştirilip geliştirilmiştir.

 • 3- ROC Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+ / 697 TL

ROC Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+

Roc Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+, hisli Cilt tipine sahip şahısların kullanıma Müsait olarak geliştirilen nemlendiricili güneş kremidir. UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek müdafaa sağlar. Soleil Protect güneş kremi hafif bir yapıya sahip olduğu için Cilt tarafından kolay kolay emilir. 50 Öğe muhafazalı eserin güneşe çıkmadan Evvel uygulanması gerekir.

 • 4- La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Spf 50 / 379 TL

 

La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Spf 50

Anthelios eserleri içerisinde en yüksek UVA müdafaasına sahiptir. Yüksek spektrumlu muhafazası ciltte UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan misyonu görür. Kızılötesi-A ve hava kirliliği sebebiyle cildin ziyan görmesini en üye indirmeye Yardımcı olur. Suya, kuma ve tere karşı Fazla sağlamdır. Göz etrafında kullanılabilir. Hassas ve reaktif ciltler üzerine dermatolojik denetimler altında test edilmiştir.

 • 5- Dermalogica Prisma Protect SPF 30 / 1306 TL

 

Dermalogica Prisma Protect SPF 30

UV ışınlarına, hür radikallere ve hava kirliliğinin zararlarına karşı korur. bütün gün boyunca Fazla daha pürüzsüz görünen bir Cilt için cildi nemlendirir. Cildin doğal ışıltısını takviyeler.  Geniş Spektrumlu SPF30 UV hasarına karşı müdafaaya Yardımcı olur. Gelişmiş nem mıknatısları, gözle görülür halde pürüzsüz bir Cilt için gün uzunluğu nemlendirme sağlar. 

 • 6- Shiseido Clear Stick UV Protector WetForce SPF 50+ / 1200 TL

 

Shiseido Clear Stick UV Protector WetForce SPF 50+

WetForce teknolojisi ile üretilmiştir. Çehre ve gövde içindir. Tere ve suya sağlamdır. Cildinizi güneşten korumak için her Vakit ve her yerde kullanabilirsiniz.  Cildi canlandırmak için de uygulayabilirsiniz. Tıpkı vakitte Dilek ederseniz makyaj üzerine de uygulanabilir. Cilde uygulanan ölçüsü azaltmak müdafaa gücünü de Kıymetli ölçüde azaltır.

 • 7- Darphin – Intral Environmental Lightweight Shield SPF 50 / 879 TL

Darphin – Intral Environmental Lightweight Shield SPF 50

SPF50 özelliği ile cildi UV ışınlarına karşı muhafazaya Yardımcı olur.  Eksiksiz bir makyaj altı bazıdır cildi yalnızca güneşten değil çevresel faktörlere ve hava kirliliğine karşıda muhafazaya Yardımcı olur. İnce hafif yapısıyla ciltte görünmez kalkan oluşturulmasını sağlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir