Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Calgel Jel ne işe yarar ve fiyatı nedir? Calgel kremin kullanımı!

Calgel Jel ne işe yarar ve fiyatı nedir? Calgel kremin kullanımı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
20 0

Diş çıkarma ağrılarında ve diş etine bağlı ortaya çıkan rahatsızlıkları gidermek için uzman tabiplerin önerdiği Calgel Jel daha birçok yararları bulunuyor. Lakin nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız kesinlikle hazırladığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Etken unsuru Lidokain hidroklorür, Setilpiridinyum klorür olan Calgel Jel (Diş jeli), hücre zarındaki sinirsel ikazların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan, mikrop oluşumunu engelleyen ve mikrop öldürücü özelliği bulunan bir ilaçtır. Bilhassa bebeklerin diş çıkarma periyodunda kullandıkları bu jel,  ağız içi ve diş eti iltihaplanmalarında da kullanılabilir. Yalnızca eczanelerde satılan ve uzman hekim denetiminde kullanılması gereken Calgel Jel, mikrop oluşumunu ve ağrıyı gideren bir jeldir. Etkilenen bölgeye sürüldüğünde Apse ve ağrıyı keser. 20 gramlık alüminyum tüplerde ve mor kutuda eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ye da reçetesiz olarak eczanelerde alınabilir. Eseri üreten Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve A.ş’dir, üretim yeri ise İstanbul’dur. 3 aylıktan Ufak bebeklerde kullanılmaması gereken Calgel Jel, hamilelik  ve emzirme periyotlarında hekiminize istişareden kullanmayınız.

Bebeklerde kullanılacağa için anneler merak ediyor.  İçeriği bitkisel değil ancak birçok inançlı hususlardan oluşmuştur. Ayrıyeten Derhal derhal de hiçbir Yan tesiri yoktur. Bu jelin etken(etkin) unsurları lidokain hidroklorür ile setilpiridinyum klorür isimli yapılardır. Lidokain hidroklorür bölgesel ağrı kesme özelliği vardır. Setilpiridinyum klorür ise antiseptik (hastalık yapan mikroorganizmaları öldürür) tesir sağlar. 

CALGEL JEL NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o formda kullanmanız gerekmektedir. Diş çıkarma ağrılarında , steril olmak koşuluyla  parmağınızın ucuna Fazla az ölçüde jel alınız ve bebeğinizin ağzının içine yavaşça sürünüz. Jeli muhtaçlık duyduğunuz bölgeye ince bir katman halinde sürünüz. Üzerini muhakkak kapatmayınız. 

CALGEL JEL FİYATI NEDİR?

Bu jelin fiyatı 83,60 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir