Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anne Sağlığı
  4. »
  5. BİLSEM sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak?

BİLSEM sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
18 0

18-19 Şubat tarihlerinde yapılması planlanan BİLSEM imtihanlarına ait araştırmalar Hız kazandı. 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası birçok İmtihan ertelendi. Binlerce çocuk “BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu?” sorularını merak ediyor. Pekala BİLSEM imtihanı ertelendi mi, iptal mi oldu? 2023 BİLSEM imtihanı ne Vakit yapılacak? İşte ayrıntılar…

Özel yetenekli öğrencilerin Okul sonrası ek olarak eğitim alabilecekleri kurumlar olan BİLSEM İmtihan tarihleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş zelzelesi eğitim başta olmak üzere birçok faaliyete Ara verilmesine Sebep oldu. Münasebetiyle veliler ve öğrenciler BİLSEM imtihanı tarihleri hakkında araştırma yapıyor. Sarsıntının yaraları sarılmaya devam ederken eğitimin de Mümkün olduğu surece sürdürülmesi planlanıyor. Pekala, BİLSEM imtihanı ne Vakit yapılacak, ertelendi mi?

BİLSEM İmtihan tarihleri ertelendi mi

BİLSEM İMTİHANI 2023 ERTELENDİ Mİ, NE Vakit YAPILACAK?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri imtihanı (BİLSEM)11-12 ve 18-19 Şubat tarihlerinde yapılması planlanıyordu. Lakin Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzeleler nedeniyle BİLSEM imtihanları da ertelendi. MEB’den BİLSEM genel Yetenek Ön Kıymetlendirme sürecine ait İlan yapıldı. Lakin, imtihanların ne Vakit yapılacağı ile ilgili resmi bir İzah yapılmadı.

BİLSEM nedir

BİLSEM NEDİR?

Bilsem, ilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda imtihanla tespit edilen Özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak biçimde kişisel yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst seviyede kullanmalarını sağlamak gayesiyle devlete bağlı olarak açılmış olan Özel eğitim kurumlarıdır. Türkiye genelinde her vilayette bir BİLSEM olmakla Bir arada nüfus yoğunluğuna nazaran Aka kentlerde apansız Çok bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir