Bebek pudrasının cilde yararları nelerdir? Bebek pudrası hani alanlarda kullanılır?

Genel Eki 28, 2022 Yorum Yok

Bebeklerin pişik olmasını önleyen ve cildini yumuşacık yapan bebek pudrasının hoşluk alanında da kullanıldığını biliyor musunuz? Uzmanların yaptığı araştırmalara nazaran bebek pudrası bayanların birçok alanda kullanabileceği çok maksatlı bir bakım eseridir. İşte bebek pudrasını hoşluk alanında kullanım alanları…

Bebek pudrası, cilde çok güzel gelen bir husustur. Hassas ciltli olan bebeklerin cildine uygun gelen tıpkı vakitte pişik olmalarında büyük muvaffakiyet sergileyen bebek pudrası, hoşluk uzmanları ve dermatologlar tarafından test edildi. Alınan bilgilere ve sonuçlara nazaran; bebek pudrası makyajdan cilt bakımına, saç yağlanmasından sivilcelere hatta Yüzde oluşan birçok lekeyi de gidermede hayli başarılı olduğu kanıtlandı. 

PEKİ BEBEK PUDRASININ YÜZE YARARLARI ve KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Bebek pudrasını bilhassa çok yağlı ciltlerde fondöteni sabitlemek için kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde daima tempo halindeyseniz ve terliyorsanız, bu terlemeyi yüz kısmında azaltmak için bebek pudrası son derece tesirlidir.

Popüler hoşluk uzmanlarından biri olan Suna Dumankaya’nın da sivilceler için önerdiği bebek pudrası maskesi, sivilcelerin kurutulmasını ve daha az görünür hale gelmesini sağlar.

Koyu renkli saçlarda yağlanma çabuk görülür. Bu yüzden saçlarınızın taban kısımlarına bebek pudrasını dağıtabilirsiniz. Bu metot kuru şampuanla birebir fonksiyonu görmektedir.

Bebek pudrası cildinizin pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur.

Cildinizdeki sivilce lekelerini gidermek için haftada 2 sefer lekelerin üzerine bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi dolgun göstermek tıpkı vakitte uzamasını sağlamak için bebek pudrasını her rimel sürdüğünüzde değil daha çok haftada bir kez uygulamanızda fayda var.

Makyajınızın uzun mühlet kalıcı olması ve bozulmaması için bebek pudrasını fırçanızla yüzünüze dağıtabilirsiniz.

SUNA DUMANKAYA’NIN BEBEK PUDRASI İLE ÖNERDİĞİ SİVİLCE MASKESİ

MALZEMELER

1 çay kaşığı bebek pudrası
1 çay kaşığı oksijenli su
2 adet dövülmüş aspirin

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm gereçleri güzelce karıştırın. Pak cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Kısa müddette değişimi siz de fark edeceksiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir